Zarevúca 23 Ružomberok 034 01 +421 905 609 930 ajbis@ajbis.sk

Novinky

Prvým aprílom Finančná správa spustila ostrú prevádzku eKasa, s ňou nastali zmeny aj vo VRP. Bez zásahu podnikateľa bude VRP spĺňať všetky zákonné podmienky online pripojenia. Pribudli nové funkcionality, zmenil sa vzhľad pokladničného dokladu, či spôsob podávania žiadostí.

Funkcionality pribudli pri vytváraní dokladov, typov položiek, nahlasovaní polohy pokladnice, pri predaji tovaru v mene inej osoby, či novej možnosti odosielania pokladničného dokladu zákazníkovi e-mailom.

Úpravou prešiel aj vzhľad vydaného pokladničného dokladu. Zásadnou zmenou je znak „MF“, ktorý sa už na pokladničných dokladoch nebude tlačiť. Bez zmeny ostáva jedinečný identifikátor dokladu a QR kód, ktorý je umiestnený v pravom hornom rohu pokladničného dokladu a bude viditeľnejší ako doposiaľ.

Zmenou prešiel aj spôsob podávania žiadosti o pridelenie kódu VRP. Presúva sa na portál finančnej správy. Podnikateľ požiada o pridelenie kódu VRP vo svojej osobnej internetovej zóne (OIZ), kde vyplní žiadosť o pridelenie kódu VRP (prípadne oznámenie o ukončení používania VRP alebo o strate prihlasovacích údajov). Po novom už nie je potrebné žiadosť tlačiť, podpisovať a následne skenovať.

Ako postupovať pri registrácii do VRP nájdete na tomto odkaze.

 

 

Zdroj: AXIS distribution,s.r.o.

Novinky a akcie

Prinášame Vám tie najhorúcejšie novinky zo sveta technológií, výpočtovej techniky a z oblasti účtovníctva.

Taktiež Vás informujeme o najnovších akciách, zľavách a nových produktoch v našej ponuke.