Zarevúca 23 Ružomberok 034 01 +421 905 609 930 ajbis@ajbis.sk

Novinky

Postup ako získať kód pre eKasa

 

Od 15.3.2019 je na portáli Finančnej správy k dispozícii formulár „Žiadosť o pridelenie kódu pokladnice e-kasa klient“, pomocou ktorého podnikatelia môžu požiadať o pridelenie kódu pre eKasa. Nasledujúci postup Vám popisuje postup ako získať autentifikačný a identifikačný balíček v prípade modifikácie/kúpy novej pokladnice.

 

1. Prihláste sa na portáli finančnej správy do svojej Osobnej internetovej zóny (OIZ) – vyberte časť „formuláre “.

 

2. V katalógu Elektronických formulárov si vyhľadajte Žiadosť o pridelenie kódu pokladnice e-kasa klient.

3. V žiadosti označte, že žiadate o pridelenie kódu on-line registračnej pokladnice (ORP) a vyplňte povinné polia vo formulári označené hviezdičkou. (Pre info: prostredníctvom tejto žiadosti môžete požiadať aj o zrušenie DKP).

 

4. V eKasa zóne si stiahnite inicializačný balíček (prístup do eKasa zóny Vám bude umožnený od 1.4.2019 – v OIZ na PFS pribudne odkaz na eKasa zónu podnikateľa).

 

5. V zóne eKasa nájdete zoznam všetkých pokladníc, ktorým Finančná správa pridelila na základe žiadosti kód pokladnice eKasa klient. Stiahnete si identifikačné údaje pokladnice (identifikačný balíček) na lokálne úložisko.

Prostredníctvom eKasa zóny požiadajte certifikačnú autoritu o pridelenie certifikátu, a to pre každú pokladnicu osobitne.

V žiadosti zadajte heslo, ktoré použijete pri nahrávaní autentifikačného balíčka do ORP – heslo nezabudnite!

Po spracovaní požiadavky sa Vám v systéme eKasa certifikát zobrazí a môžete si ho stiahnuť na lokálne úložisko (autentifikačných balíček).

 

6. Nainštalujte si identifikačný a autentifikačný balíček do ORP. ORP pripojte k internetu, aby komunikovala so systémom eKasa. Nastavte si ORP podľa Vašich požiadaviek (tovarové položky, nepovinné údaje a pod.). Po týchto krokoch je ORP pripravenú na použitie.

 

 

Zdroj: Finančná správa

Novinky a akcie

Prinášame Vám tie najhorúcejšie novinky zo sveta technológií, výpočtovej techniky a z oblasti účtovníctva.

Taktiež Vás informujeme o najnovších akciách, zľavách a nových produktoch v našej ponuke.