Zarevúca 23 Ružomberok 034 01 +421 905 609 930 ajbis@ajbis.sk

Novinky

Zatiaľ ste vo svojej predajni internet nepotrebovali? Včas si ho objednajte po 1. júli, kedy sa musia všetci podnikatelia zapojiť do systému eKasa, sa bez neho nezaobídete.
V nasledujúcom článku Vám prinášame užitočné rady ohľadom eKasy a internetového pripojenia.

Čo robiť, ak internet vypadne alebo internetové pokrytie úplne chýba.

Krátkodobý výpadok internetu

Určite to poznáte – z času na čas môže byť internet neskutočne pomalý a niekedy nefunguje vôbec. Čo keď taká situácia nastane práve vo chvíli, keď pred Vašou on-line registračnou pokladnicou (ORP) čaká hneď niekoľko zákazníkov? Nič sa nedeje, kupujúcim rozhodne nehrozí dlhé čakanie.

Ak Vaša pokladnica do dvoch sekúnd nenadviaže spojenie so servermi finančnej správy, môžete vystavovať bločky v tzv. off-line režime. To znamená, že nákup klasicky namarkujete a potom vytlačíte bloček. Len namiesto unikátneho identifikátora, ktorý prideľuje finančná správa, na ňom Vaša pokladnica automaticky uvedie podpisový kód podnikateľa.

Údaje o tržbe si ORP uloží do svojho chráneného dátového úložiska. Keď sa spojenie obnoví, uložené údaje pošlete dodatočne. Máte na to 48 hodín od chvíle, kedy ste sa ich prvýkrát pokúsili odoslať. Niektoré pokladnice tržby po obnovení pripojenia odošlú automaticky, pri iných na to možno budete musieť dať pokyn manuálne. Vopred si preštudujte návod ku svojej pokladnici, nech viete, ako postupovať.

Úplne bez internetu

Takmer všetky hustejšie obývané miesta na Slovensku sú pokryté internetom. Ak však predsa len máte prevádzku na mieste, kde ani mobilné pripojenie nefunguje, požiadajte o výnimku. Keď ju úrady schvália, bude stačiť, ak údaje odošlete raz za 30 dní.

To znamená, že si kúpite niektorú z ORP tak ako ostatní podnikatelia. Všetky tržby do nej zaevidujete a zákazníkom vytlačíte bloček. Len na nej opäť nebude unikátny kód, ale Váš podpisový kód. Raz za 30 dní pokladnicu prenesiete na miesta kde je k dispozícii internet, a uložené dáta odošlete.

 

 

Zdroj: soliteaslovensko.blog.sme.sk

Novinky a akcie

Prinášame Vám tie najhorúcejšie novinky zo sveta technológií, výpočtovej techniky a z oblasti účtovníctva.

Taktiež Vás informujeme o najnovších akciách, zľavách a nových produktoch v našej ponuke.