Zarevúca 23 Ružomberok 034 01 +421 905 609 930 ajbis@ajbis.sk

Novinky

Pri nasadzovaní zariadení pre virtuálnu registračnú pokladnicu a elio driver licencie sa najčastejšie stretávame s problémami, s ktorými sa mnohý zákazníci potýkajú. Preto na ne chceme upozorniť a poskytnúť riešenie ako si s nimi poradiť.

 

Android zariadenia:

 

Problém č. 1: Licenčné údaje nie sú platné

Pri zadávaní licenčných údajov Vám vyhadzuje chybovú hlášku Licenčné údaje nie sú platné? Tento problém vznikne pri nesprávnom zadávaní údajov IČO, Názov firmy, DKP alebo pri licenčnom čísle. Môže sa stať, že niektoré pole obsahuje chybný znak, prehodené písmeno a pod.. Ak Ste sa pomýli pri registrácii so zadávaním nesprávnych údajov, V takom prípade si za opravu účtujeme poplatok 10 €.

Riešenie: Odporúčame nepoužívať diakritiku, čiarky a ani pomlčky v názve firmy. V prípade, že sa chystáte preinštalovať elio driver alebo mobilné zariadenie, odporúčame si ešte pred tým spraviť screenshot alebo fotku s nahodenými údajmi.

Vzor:

 

Problém č. 2: Licencia má neplatné DKP

V kroku, keď sa chystáte tlačiť, vypíše Vám chybovú hlášku s neplatným DKP. Tento problém nastane, keď v Nastaveniach tlače v aplikácii Pokladnica je formát papiera na predvolenej hodnote A4.

Riešenie: V nastaveniach aplikácii Pokladnica treba v Nastaveniach tlače vybrať formát A6, mobilné zariadenia nesmú byť povolené a následne v pravom hornom rohu toto nastavenie potvrdiť zelenou fajkou v krúžku. Následne treba vykonať tlač nového dokladu.

Vzor:

 

Problém č. 3: Neviem nájsť Licenčné číslo

Stáva sa nám, že nám naši zákazníci volajú, že nenašli licenčné číslo pribalené v balíku.

Riešenie: Licenčné číslo dávame na vystavenú faktúru.

 

Problém č. 4: Na začiatku a na konci bločku tlačí text Connected
Ak Ste sa stretli s problémom, že Vám na začiatku a na konci vytlačeného dokladu vytlačí text Connected, prípadne iný text, robí to pri práci s tlačiarňou elio XP-T58K BT VRP.

Riešenie: Tento problém sa dá jednoducho odstrániť. Musíte vykonať self test tlačiarne. Tlačiareň vypnete tlačidlom (Poloha 0 na vypínači). Prstom zatlačíte tlačidlo FEED a držíte. Druhou rukou zapnete tlačiareň (Poloha 1 na vypínači). Po zapnutí do 5 sekúnd pustíte tlačidlo FEED. Následne vytlačí dlhší self test.

 

Windows PC:

 

Práca Virtuálnej registračnej pokladnice na Windowse je trošku odlišná ako pri Android-ovských zariadeniach, pretože pri Windowse sa nepoužíva elio driver ako je to v prípade Android zariadení.

Problém: Vytlačený pokladničný doklad sa nezmestil ako je šírka pásky 80 mm a nevytlačí QR kód

Tým, že Finančná správa nastavila podporu formátu tlače na formát papiera A4, A5 alebo A6 a nie na šírku pásky 58 mm alebo 80 mm, preto treba pri tlači nastaviť správny formát.

Riešenie: Pri používaní VRP pod Windowsom, treba nainštalovať ovládač pre tento operačný systém na priloženom CD. Po prihlásení do VRP treba prejsť do Nastavenia -> Nastavenie dokladu a tam vybrať Formát dokladu A6 a následne uložiť.

Vzor:

 

Pri tlači treba vybrať tlačiareň, na ktorú sa bude tlačiť pokladničný doklad. V ďalších nastaveniach v poli Prispôsobiť veľkosť, treba zvoliť Vlastné a hodnotu na 90%. Viď Vzor. Pri práci s VRP odporúčame používať internetový prehliadač Chrome, ktorý si tieto nastavenia zapamätá.

Vzor:

 

V prípade, že ste narazili aj na iný problém, neváhajte a napíšte nám ho na ajbis@ajbis.sk. Ak si s niektorým problémom neviete rady, neváhajte nás kontaktovať. So všetkým Vám ochotne poradíme.

 

 

Zdroj: http://www.axis-distribution.sk/

Novinky a akcie

Prinášame Vám tie najhorúcejšie novinky zo sveta technológií, výpočtovej techniky a z oblasti účtovníctva.

Taktiež Vás informujeme o najnovších akciách, zľavách a nových produktoch v našej ponuke.